Konstrukcja maszyn SERON

Konstrukcja została zaprojektowana przez doświadczonych inżynierów we współpracy z akademickimi eksperckimi zespołami badawczymi Politechniki Rzeszowskiej i Akademii Górniczo Hutniczej. Zastosowane innowacyjne rozwiązania zostały przed wdrożeniem do seryjnej produkcji poddane wymagającym badaniom potwierdzającym słuszność ich zastosowania.

Obrabiarki tej linii posiadają wysokie własności statyczne, które w połączeniu z niską masą elementów ruchomych gwarantują wyższą wydajność pracy idącą w parze z doskonałą precyzją obróbczą. Na taki efekt przełożenie ma wiele czynników, począwszy od rodzaju i jakości użytych materiałów poprzez cały proces obróbczy i staranny montaż. Spawana, żebrowana konstrukcja wykonana z wysokiej jakości stali poddawana jest procesom odprężania metodą temperaturową oraz wibracyjną, następnie poddana jest precyzyjnej obróbce z jednego mocowania na wielkoformatowych centrach obróbczych.

Połączenie tych procesów zapewnia dożywotnią stabilność wymiarową, nawet przy intensywnej pracy. Trwałość powłoki lakierniczej podnosi proces śrutowania, który pozwala przygotować elementy do pokrycia powłoką lakierniczą poprzez jej wcześniejsze oczyszczenie i rozwinięcie.