Wycinarka Fiber Cut

Seria maszyn Fiber Cut marki Seron to maszyny stworzone do szybkiego, precyzyjnego wycinania elementów z różnego rodzaju blach. Wycinarki światłowodowe działają z wysoką dokładnością i powtarzalnością gwarantując najwyższą jakość krawędzi cięcia.

Jak sprawdza się ta maszyna? Przeczytaj wywiady

Zapytaj o ofertę

Opis

Natychmiastowy nesting

Wyselekcjonowane komponenty oparte na przemyślanej konstrukcji gwarantują błyskawiczny i natychmiastowy nesting blach.

Doskonała precyzja

Maszyna Fiber Cut gwarantuje stabilny proces cięcia bez konieczności konserwacji, wymiany elementów eksploatacyjnych, luster, czy też elementów towarzyszących jak pompy turbiny. Zajmuje ona zdecydowanie mniejszą powierzchnię w porównaniu do innych rozwiązań.

Cięcie rur i profili

Dzięki doposażeniu maszyny w obrotnik można obrabiać laserowo rury, profile i kształtowniki otwarte.

Laserowe cięcie rur i profili

Oszczędność energii

Większa sprawność w stosunku do źródeł CO2 skutkująca niższym zużyciem energii elektrycznej o około 70%.

Niskie koszty eksploatacji

Minimalna ilość elementów eksploatacyjnych i proste czynności konserwacyjne.

Doskonałość z każdej strony

Wybierz się na wirtualny spacer wokół maszyny. Chwyć zdjęcie 360° i obróć wizualizację, by zobaczyć dokładniej interesujące Cię elementy.

Przykłady zastosowania

Dane techniczne

System sterowania Bosch Rexroth, interpolator czasu rzeczywistego z aktywnym
prognozowaniem trajektorii, protokół komunikacji Sercos, zdalny dostęp
serwisowy, dotykowy ekran, wizualna trajektoria cięcia, wbudowana
biblioteka makr (kształtów), regulacja prędkości, trybu pracy systemu
cięcia laserowego, możliwość przesyłania plików przez sieć LAN.
Pole robocze X: 1550, 2050 mm; Y: 3050, 4050, 6050 mm
Maks. prędkość do 210 m/min
Moce 1–12 kW
Przyśpieszenie do 2G
Powtarzalność pozycjonowania 0,01 mm
Automatyczna regulacja wysokości tak
Zmienna ogniskowa głowicy (zoom) autofocus
Nośność stołu 265 kg/m2
Opcje wyposażenia
 • obrotnik do rur i profili
 • magazyn blach
 • zarządzanie resztkami blach

Galeria

Innowacyjna budowa

Wycinarki światłowodowe Fiber Cut to innowacyjne maszyny stworzone do szybkiego, precyzyjnego cięcia blach, rur i profili. Maszyny z tej serii działają z doskonałą precyzją i powtarzalnością gwarantując najwyższą jakość detali oraz krawędzi pozostawiając je bez konieczności dalszej obróbki.

Budowa maszyny opiera się na klasycznym monolitycznym korpusie stalowym, który poddany jest procesowi odprężania i obróbki z jednego mocowania. Zastosowana przez nas tego typu konstrukcja gwarantuje wieloletnią, najwyższą precyzję pracy wycinarki. Support jezdny maszyny wykonany jest z połączenia metali lekkich i materiałów kompozytowych, co z kolei pozwala na uzyskanie wysokiej dynamiki i prędkości roboczych i przejazdowych skutkujących większą wydajnością maszyny. Dowiedz się więcej o konstrukcji »

Efektywność przebijania

Kolejną innowacją prezentowanej maszyny jest zastosowanie elementów automatycznie fokusujących wiązkę lasera wraz z ultraszybkimi sensorami. Dynamika działania tego rozwiązania umożliwia dwukrotne zmniejszenie czasu przebijania materiału. Podczas procesu przebicia blach potrzebny jest promień lasera o większej średnicy niż w momencie samego cięcia. Zastosowanie podwójnego, dynamicznego systemu ogniskowania pozwala zachować dystans pomiędzy dyszą nadmuchującą gaz towarzyszący a materiałem na odległość roboczą. Wprowadzenie takiego rozwiązania zwiększa skuteczność wydmuchiwania urobku. W międzyczasie ruchoma soczewka wewnątrz głowicy tnącej aktywnie dostosowuje ogniskową do aktualnie zadanego procesu, płynnie przechodząc z kilkustopniowego trybu przebijania do trybu cięcia.

Dzięki zastosowanemu systemowi jesteśmy w stanie w znaczącym stopniu skrócić czas obróbki arkusza. Przy założeniu ilości do 50 przebić zyskać możemy nawet do 120 sekund co daje nawet 10% oszczędności w stosunku do całego procesu.

Efektywność pracy

Wycinarki światłowodowe Fiber Cut w standardzie wyposażone są w system wymiany stołów co znacznie upraszcza wymianę i załadunek płyt oraz skraca całościowy czas realizacji projektów, a co za tym idzie umożliwia maksymalną optymalizację kosztów produkcji. W czasie załadunku i rozładunku przez operatora maszyna wycina kolejny arkusz, co skutkuje 100% efektywnością wykorzystania możliwości maszyny. Czas wymiany palet to zaledwie 10 sekund.

Uniwersalność obróbki

Wycinarki kompleksowo przygotowują blachy i kształtowniki pod dalsze etapy produkcji umożliwiając znakowanie wyciętych elementów ułatwiając ich identyfikację. Taka funkcjonalność sprzyja optymalizacji czasu pracy eliminując konieczność użycia specjalnych narzędzi do znakowania. Dodatkowo funkcja ta sprawdza się przy trasowaniu linii, które ułatwiają dalszą obróbkę plastyczną.

Bezpieczeństwo

Ergonomiczna obudowa całej maszyny posiada najwyższej klasy certyfikat bezpieczeństwa dzięki czemu urządzenie pracuje w klasie 1, czyli całkowicie bezpiecznej dla operatora. Poza tym umożliwia bezpieczną obserwację obszaru pracy przez wbudowane okna ze specjalnym filtrem lub opcjonalnie za pomocą monitora.

Industry 4.0

Maszyna idealnie wpisuje się w koncepcję nowoczesnego przemysłu za sprawą intuicyjnego, nowoczesnego system sterowania czasu rzeczywistego z dynamiczną analizą trajektorii oraz niezawodnym łączem Ethernet, który umożliwia kompleksowe zarządzanie parkiem maszynowym. Pozwala na zdalną analizę stanu maszyny oraz kontrolę parametrów pracy w celu uzyskania jak najlepszego efektu obróbki. Sterowanie wyposażone jest w szereg zaawansowanych funkcji takich jak autodetekcja arkusza, korekta kąta położenia, autonesting, baza materiałowa czy biblioteka parametrów dostępne z poziomu operatorskiego. Funkcjonalności te wpływają na wysoką wydajność maszyny, oszczędności czasowe a także materiałowe. Takie innowacyjne rozwiązanie sprawdzi się u przedsiębiorców kładących nacisk na innowacyjne koncepcje zarządzania i podnoszenie wydajności produkcyjnej.

Lasery fibrowe wyposażone są w dynamiczne sterowanie wysokością położenia głowicy laserowej nad materiałem z dokładnością do 0,005mm oraz system gazów osłonowych co znacznie wpływa na jakość oraz szybkość cięcia. System sterowania CNC jest jednocześnie intuicyjny i bardzo przyjazny dla użytkownika.

Oszczędność energii

Niewątpliwą przewagą wycinarek laserowych typu Fiber nad laserami CO2 czy YAG jest znaczne uproszczenie optyki, brak zwierciadeł przekazujących promień lasera (przekazywany wewnątrz światłowodu aż do głowicy lasera) co umożliwia ograniczenie do minimum strat przesyłowych. Kolejną istotną zaletą źródła laserowego typu Fiber jest większa sprawność bo aż 7-krotnie w stosunku do źródeł laserowych CO2 skutkująca niższym zużyciem energii elektrycznej o około 70%. Dzięki przesłaniu praktycznie bez strat wiązki lasera za pomocą światłowodu do głowicy i skupieniu energii do dużej gęstości na bardzo małej średnicy, prędkość cięcia szczególnie cienkich blach jest kilkukrotnie wyższa niż przy użyciu lasera CO2, zużycie gazów procesowych ze względu na mniejszy wpływ ciepła jest również zdecydowanie niższe. Zastosowane napędy pozwalają również na odzyskiwanie energii z hamowania silników i ponownego jej wykorzystania.

Podstawowe cechy wycinarki światłowodowej Fiber Cut

 • wysoka żywotność kluczowych komponentów
 • zoptymalizowana optyka minimalizuje straty przesyłowe
 • nowoczesny system sterowania czasu rzeczywistego, dynamiczna analiza trajektorii, Ethernet
 • energooszczędna technologia
 • ergonomiczna obudowa ochronna spełniająca wymogi prawne
 • monitorowanie kluczowych komponentów
 • autofocus
 • automatyczny układ chłodzenia, zapewniający stabilną pracę
 • dowolne pole robocze
 • zdalny support techniczny

Materiały dedykowane

Wycinarka laserowa fiber zapewnia idealne cięcie:

 • stali czarnej
 • stali nierdzewnej
 • aluminium
 • mosiądzu
 • miedzi

Możliwości rozbudowy

Konstrukcja maszyny umożliwia znaczne jej rozbudowanie o np. obrotnik do rur i profili, magazyn blach, zażądanie resztkami blach itp.

Korzyści zakupu maszyn Seron

Walory i możliwości naszych urządzeń to jeszcze nie wszystko co uzyskasz wybierając współpracę z nami.

Indywidualna konfiguracja

Kupujesz urządzenie dokładnie dopasowane do indywidualnych potrzeb

Gwarancja i serwis

Zyskasz pewność ciągłości pracy urządzenia i opiekę fabrycznego serwisu

Szkolenie w Twojej firmie

Poznasz i szybko wykorzystasz możliwości zakupionego urządzenia

Korzystny leasing

Wygodne finansowanie z niską wpłatą wstępną od 0%. Dowiedz się więcej »
Umów się na bezpłatny pokaz on-line lub w naszym showroomie i zobacz pracę urządzenia na żywo

Zapytaj o ofertę lub zadaj pytanie

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Wypełnij poniższy formularz i skontaktuj się z nami!

  (Opcjonalnie) Opisz jakie materiały i w jaki sposób chcesz obrabiać