Palette CAD

Zapytaj o ofertę
Kategoria:

Opis

Palette CAD – SERON, Projektowanie i obróbka CNC na obrabiarkach z oprogramowaniem UCanCam

Informacje ogólne.
Program stworzony na potrzeby firm produkujących meble, jak i rzemieślników zajmujących sią tą profesją. Palette CAD łączy w sobie intuicyjną obsługę jak i daleko idące zaawansowanie technologiczne. Wraz z tym oprogramowaniem można poprowadzić proces produkcyjny od samego projektu, poprzez prezentację dla klienta, kończąc na wyprodukowaniu samych mebli. Aktualnie żaden program z tej półki cenowej nie posiada tak wielu możliwości. Palette CAD nie tylko pozwoli na wyżej wspomniane operacje, ale również przyśpieszy Twoje prace projektowe. Klientowi z kolei pokażesz realistyczne odwzorowanie jego mebla. Palette CAD to połączenie nowoczesności, zaawansowania technologicznego programu i intuicyjnej obsługi. Takie rozwiązanie pozwala szybko opanować program. Umożliwi to natychmiastowe wdrożenie oprogramowania do procesu produkcyjnego i wykorzystywanie jego ogromnych możliwości.


Co możesz zaprojektować?

W programie Palette CAD Technika Meblowa możesz zaprojektować: • meble, • kuchnie, • szafy, • biurka, • nieregularne zabudowy, • całe wnętrza.


Dlaczego Palette CAD Technika Meblowa?

 • szybki projekt,
 • automatyczne osadzanie łączników,
 • automatyczne osadzanie zawiasów,
 • automatyczne osadzanie szuflad w korpusie,
 • automatyczny podział frontu,
 • łączniki, zawiasy, okucia itd. automatycznie tworzą nawierty w formatkach,
 • tworzenie mebli nieregularnych i indywidualnych zabudów,
 • biblioteki Blum, Hettich, Hafele,
 • biblioteki płyt meblowych producentów),
 • blaty o dowolnych kształtach (ukosowania, zaokrąglenia), • możliwość obróbki płyty meblowej (frezy, wpusty, torby, nuty, odwierty),
 • możliwość drukowania szablonów w skali 1:1,
 • możliwość wysłania plików sterujących maszynami CNC,
 • dokładna specyfikacja i dokumentacja techniczna,
 • profesjonalna wizualizacja dla Klienta.

Biblioteki

Technika meblowa: Konfigurator korpusów, konfigurator szuflad, konfigurator frontów, konfigurator osadzenia łączników, płyta meblowa, katalogi okuć, akcesoria meblowe.
Technika kuchenna: W pełni edytowalne szablony kuchni „I” „U” „L”, sprzęty agd (Siemens, Miele), kreator blatu kuchennego, kreator stołu, zlewozmywaki, baterie, gotowe szafki do wizualizacji.
Kółka, nóżki, wieszaki, kosze, przepusty kablowe, drążki, profile.
Płyty meblowe producentów: Obiekty podstawowe: Drzwi, meble, okna, budownictwo, tynki, farby, meble biurowe, oświetlenie, ludzie, dekoracje, akcesoria łazienkowe, naczynia kuchenne, wyposażenie mieszkania, elementy instalacji elektrycznej, elementy instalacji wodnej, rośliny i wiele innych.


Płyta meblowa 9
Technika meblowa to bardzo zaawansowany i zautomatyzowany system kompleksowego projektowania mebli. Cała idea jest oparta o inteligentną płytę meblową, która przyjmuje wszelkie obróbki. Z takich płyt meblowych stworzone są narzędzia typu: konfigurator korpusu, konfigurator frontów. Na początek opis obróbek, które możemy nadać płycie meblowej. Każda z obróbek, która zostanie nałożona na formatkę, jest od razu widoczna na zwymiarowanym szablonie tej formatki.Rodzaje obróbek: pionowe wiercenie, wiercenie horyzontalne, szereg otworów, wpust, cięcie skośne, ukosowanie, zaokrąglanie, torba wycięcie, torba pozioma, kontur.Wszystkie te obróbki mogą zostać naniesione na formatkę w sposób parametryczny.


Konfigurator korpusu

6Konfigurator korpusu to narzędzie, które pozwala w bardzo szybki sposób zaprojektować korpus meblowy z szufladami czy też przegrodami pionowymi i poziomymi. Konfigurator umożliwia ustawienie sposobu łączenia formatek, grubości formatek (każda z osobna). Pozwala również wybrać rodzaj frontu i pleców, ustawić szereg otworów, wstawić trawers, ustawić wysokość cokołu. Co jest bardzo istotne, narzędzie to automatycznie osadzi łączniki w korpusie. Dalsze kroki to wykorzystanie konstruktora frontu, dzięki któremu możemy podzielić front, ustawić miejsce wstawienia zawiasów, uchwytu, sposobu usłojenia frontu, ilość zawiasów i ich rodzaj. Ustawić można dosłownie wszystko. Co najważniejsze, mnogość ustawień nie ujmuje oprogramowaniu intuicyjności. Wszystko jest czytelne i obrazowo wyjaśnione. Po skonstruowaniu korpusu i dopasowaniu wszelkich ustawień według własnych wymagań, wystarczy nałożyć odpowiednią teksturę, stworzyć pomieszczenie, osadzić w nim mebel, zaaranżować wnętrze i wizualizacja dla klienta jest gotowa. W tym samym czasie można wydrukować szablony. Możemy również stworzyć instrukcję montażu wraz z załączonymi obrazami.


Podział korpusu 10


Import

3Do programu można importować pliki w wielu rozszerzeniach:Zaimportowane obiekty można zapisać do bibliotek programu, tworząc tym samym swoje własne, idealnie dopasowane katalogi. Program pozwala na bezpośrednie pobieranie obiektów z Galerii 3D Google – wystarczy, że komputer jest podłączony do Internetu. Istnieje także możliwość dodawania do bibliotek własnych materiałów. Zdjęcie danej tektury należy wczytać do programu i zapisać w katalogu.

 


Formy wizualizacji

4Możliwości wizualizacji w Palette CAD są ogromne. Wizualizacja jest jedną z najważniejszych części projektu której zadaniem jest finalizacja transakcji i doprowadzenie do podpisania umowy z Klientem. Program oferuje szereg narzędzi wizualizacyjnych i generuje wizualizacje w trybach:

• realistycznym,

• kolorowym,

• akwarela,

• marker,

• szkic.

Każdy z tych trybów może zostać użyty w prezentacji jako:

• zdjęcie,

• film z projektu,

• panorama 360 stopni,

• expose.


Prezentacje multimedialne:


Film

Palette umożliwia umieszczenie dowolnej ilości kamer w projekcie oraz ich edycji pod względem nachylenia, wysokości, obrotu czy też kąta otwarcia. Można swobodnie zdefiniować kolejność pochodu widoku, czyli ustalić ścieżkę przejścia kamery. W ten sposób otrzymujemy płynną animację pomieszczenia. Film można wygenerować w dowolnej formie: począwszy od widoku czarno-białego, przez fotorealistyczny do stereoskopowego w 3D. Jest on zapisywany w formacie AVI.


8Panorama 360 stopni

Panorama to widok z ustawionej centralnie w pomieszczeniu kamery, która daje obraz całego pomieszczenia. Dzięki temu możemy dowolnie obracać się w projekcie, przybliżać i oddalać widok.


Palette Move
Aplikacja, która pozwala odtworzyć wygenerowaną Panoramę także na tablecie czy smartfonie (systemy operacyjne iOS lub Android).


Palette Play

7Jeżeli zależy Ci na interaktywnym przejściu po całym pomieszczeniu jak w grze komputerowej, Palette oferuje dodatkową, płatną opcję Play.


Studio 3D
12Innowacyjne możliwości wizualizacji to odpowiedź na rosnące potrzeby architektów wnętrz oraz projektantów mebli i łazienek. Jeżeli chcesz stworzyć projekt i przedstawić go klientowi w formie 3D – program wygeneruje dla Ciebie zdjęcie, Panoramę czy też film nie tylko w trybie stereoskopowym, ale także w systemie side by side dla profesjonalnych monitorów 3D! Dzięki temu zaprezentujesz klientowi jego wnętrze lepiej, niż on sam mógłby to sobie wyobrazić!


Chmura
1Użytkownicy Palette CAD otrzymują osobistą przestrzeń, w której mogą zapisać pliki (projekty, panoramy) i nimi zarządzać, czyli tzw. Chmurę. To doskonały sposób na ułatwienie pracy w grupie – użytkownicy tej samej licencji, z każdego miejsca na ziemi mogą bez ograniczeń wymieniać się plikami. Do dyspozycji otrzymują Państwo przestrzeń dyskową wielkości 500MB


Expose
2Moduł expose możemy przyrównać do zestawienia różnych widoków w formie wydruku. Umożliwia umieszczenie wielu ujęć wizualizacji dla klienta, może też stanowić doskonały zbiór zwymiarowanych części, np. mebla, co może pełnić rolę szablonu lub instrukcji dla montażystów. Dodatkowo można umieścić na wydruku opisy, dodatkowe zdjęcia, logo naszej firmy czy dane klienta.


Pomoc

11Projektując w Palette CAD na bieżąco możemy korzystać z Pomocy znajdującej się w programie. Zawiera m.in. szybkie wprowadzenie do programu, opis nowości najnowszej wersji, rady i porady, podstawowe informacje z zakresu projektowania, bibliotek i ustawień, a wszystko to z dodatkiem zdjęć pomocniczych.


Filmy instruktażowe

Dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco zamieszczać na naszym kanale filmy instruktażowe ze wszystkich branż Palette CAD.


Klub użytkownika

5Każdy posiadacz programu ma możliwość korzystania z Klubu Użytkownika Palette CAD. Przynależność do Klubu jest bezpłatna. Po zalogowaniu można m.in. na pobierać różne biblioteki obiektów i tekstur, dowiedzieć się o wielu nowościach w programie, czy też przejrzeć filmy szkoleniowe usprawniające pracę w programie.


Produkcja

24Na podstawie projektu automatycznie generowane są formatki wraz ze wszystkimi obróbkami, wycena, dokumentacja techniczna, dokumentacja montażowa oraz wszelkie konieczne specyfikacje materiałowe. Postprocesor automatycznie generuje pliki CNC na centra obróbcze.


Aktualizacje / Pomoc techniczna / Support

aktualizacje-1W razie zgłoszenia zapotrzebowania organizujemy szkolenia grupowe na terenie całej Polski. Istnieje możliwość wykupienia indywidualnego szkolenia w siedzibie naszej firmy lub w siedzibie klienta (dodatkowy koszt za km). Oferujemy również szkolenia ON-LINE.

Klienci mają zapewnione stałe wsparcie techniczne z naszej strony. Można się z nami kontaktować telefonicznie, mailowo, poprzez Skype lub GG. Oferujemy pomoc teoretyczną jak również pomoc na zasadzie zdalnego sterowania pulpitem. W każdej chwili, kiedy pojawia się jakiś problem, możesz się do nas zwrócić!


Wymagania sprzętoweWymagania standardowe – dla starszych komputerów stacjonarnych i laptopów:

 • Procesor Pentium Core 2.
 • Pamięć RAM 8-16 GB.
 • Twardy Dysk min.250GB.
 • Karta graficzna powinna obsługiwać OpenGL. Na tę chwilę program nie współpracuje w pełni poprawnie z kartami ATI Radeon.
 • Napęd DVD, najlepiej DL.
 • Ekran powinien mieć rozdzielczość minimum 1280 x 900 px.
 • Port USB 1,1 lub wyższy.

Optymalne wymagania systemowe – Nowy komputer stacjonarny lub Laptop:

 • Procesor: Intel Core 2 Duo lub Core 2 Quad, Core i5/i7 / AMD Turion 64 X2 Dual-Core / Quad-Core oder Hexa-Core (Najlepiej: Intel Core i7).
 • Monitor: Rozdzielczość Full-HD 1920×1080 (min.1280 x 900 px).
 • Karta Graficzna: NVIDIA mit 2048 MB lub wyżej, najlepiej GTX, np. GeForce GTX 680.
 • Pamięć operacyjna: 8GB lub więcej (optymalnie: 16GB).
 • Dysk twardy: 500 GB (zalecany 1TB).
 • Napęd: DVD-double layer.
 • Połączenie internetowe.
 • USB 2.0 (dla klucza systemowego).
 • Windows Vista lub Windows 7/8 (32 Bit / 64 Bit).

Postprocesor

PaletteCAM jest uniwersalnym modułem CAM-/CNC który przetwarza definicje obróbek oraz części (formatki) eksportowane poprzez oprogramowanie PaletteCAD do obróbki na maszynie CNC. PaletteCAM tłumaczy obróbki bezpośrednio do systemu WOP zainstalowanego na centrum obróbczym. Dzięki Interfejsowi Visual BASIC (VBS), PaletteCAM jest elastyczny i konfigurowalny co umożliwia łatwe dopasowanie do potrzeb i wymagań klienta.Standardowe ustawienia postprocesora dostarczane Klientowi – posiadają poniższe właściwości:
Poniższe obróbki zostają importowane z PaletteCAD, a przy użyciu VBS – mogą zostać dodatkowo zmodyfikowane i dalej opracowywane:
• Łatwe zintegrowanie się z środowiskiem PaletteCAD
• Uruchomienie postprocesora po naciśnięciu klawisza „Podanie CNC”
• Dane zlecenia (zlecenie, formatka, obiekt, numer formatki, opis warsztatowy, wymiary netto – brutto)
• Kontury pionowe (wewnętrzne i zewnętrzne)
• Nawierty pionowe i szeregi otworów wiertło przelotowe i nieprzelotowe
• Nawierty poziome
• cięcia piłką w osi X , w osi Y. Wybór narzędzia w PaletteCAD – obróbka krawędzi frezem – wybór narzędzia w PaletteCAD – frezowanie torby, wycięcia – wybór narzędzia w PaletteCAD
• Funkcja zatrzymania maszyny i ponowny start
• Frezowanie kształtów w postaci wolnej torby, konturów – wybór narzędzia w PaletteCAD. Brakujące lub niedopasowane detale jak: Punkt początkowy konturu, nazwa narzędzi, głębokość frezowania przy konturach zewnętrznych, wejście – wyjście narzędzia przy frezowaniu, czyli szczegóły technologiczne które nie są zdefiniowane w PaletteCAD i nie mogą zostać pobrane przez PaletteCAM, mogą zostać zdefiniowane w VBS.Ustawienie i dopasowanie ich nie jest standardowym wyposażeniem modułu PaletteCAM, i zostaje odrębnie wycenione.
Wdrożenie:
Wdrożenie Postprocesora wiąże się z jego instalacją, licencjonowaniem, skonfigurowaniem narzędzi w tabeli narzędzi postprocesora oraz PaletteCAD identycznych jak w centrum obróbczym, połączenie z centrum CNC (pliki obróbcze) oraz uruchomieniem i poprawnym wyprodukowaniem poszczególnych obróbek eksportowanych z PaletteCAD.
Wdrożenie obejmuje również poglądowe przedstawienie zasady działania postprocesora. Zaleca się utworzenie konta serwisowego, dzięki któremu będzie zawsze możliwość wglądu w postprocesor i dokonywanie stosownych zmian i ustawień w produkcji.Obejmuje 8h pracy wdrożeniowej on-line system Teamviewer.
Przy wdrożeniu muszą być obecni technolog i operator maszyny. Muszą oni dostarczyć niezbędne dane do opracowania technologii budowy mebla testowego oraz ustawień i konfiguracji maszyny. Przy wdrożeniu nie ingerujemy w ustawienia maszyny.