Program Corpus CAD/CAM

Zapytaj o ofertę
Kategoria:

Opis

Corpus CAD/CAM to bestsellerowe, kompletne i intuicyjne oprogramowanie do projektowania i produkcji dowolnych modeli mebli, w tym mebli kuchennych, biurowych, szaf i komód, jak również mebli nietypowych i w pełni spersonalizowanych. Corpus to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań typu CAD/CAM przez polskich producentów mebli. Dotychczas w Polsce sprzedało się już blisko 1000 licencji tego oprogramowania.

Program Corpus jest wyposażony w bogate parametryczne biblioteki mebli przykładowych. Każdy z zawartych w bibliotece modeli można dowolnie modyfikować i wykorzystać w pracy projektowej. Corpus umożliwia również tworzenie własnych bibliotek mebli oraz pojedynczych elementów, co przy powtarzalnych czynnościach projektowych znacząco ułatwia i przyspiesza pracę.

Oprogramowanie Corpus jest wyposażone w najbardziej kompletne na rynku biblioteki materiałów, okuć i akcesoriów meblowych polskich i zagranicznych producentów, w tym firm Hettich, Häfele, Blum, Peka, Italiana Ferramenta i innych. Każdy komponent figuruje w bibliotece w formie modelu 3D i zawiera właściwości katalogowe, takie jak numer katalogowy, szczegółowy opis, parametry techniczne oraz cenę, co pozwala w prosty sposób na wygenerowanie listy niezbędnych materiałów dla danego projektu oraz przygotowanie precyzyjnego i szczegółowego kosztorysu dla klienta. Po wybraniu danego produktu z biblioteki, program Corpus automatycznie naniesie w projekcie odpowiednie umiejscowienie, typ i rozmiar nawiertów, które później w formie wygenerowanych plików produkcyjnych można bez problemu przenieść na maszynę CNC. Biblioteki są na bieżąco aktualizowane przez firmę Lignumsoft, wyłącznego dystrybutora programu Corpus w Polsce.

Dzięki zintegrowanym ponad 40 postprocesorom Corpus współpracuje z całą gamą zaawansowanych technologicznie maszyn CNC – centrami nestingowymi, centrami belkowymi i centrami wiertarskimi wiodących polskich i zagranicznych producentów, w tym maszynami marki SERON.

Ogromną zaletą programu Corpus 5 PRO jest jego otwartość. Program Corpus można rozwijać o dodatkowe moduły, zarówno te już oferowane przez producenta, jak i te, które dopiero powstaną w kolejnych latach. Producent oprogramowania zapewnia kompatybilność wszystkich dodatkowych funkcjonalności. Program Corpus jest w pełni kompatybilny z innymi rozwiązaniami dla producentów mebli z oferty Lignumsoft – platformą sprzedaży internetowej CreatiX, programem do optymalizacji cięcia i formatyzacji elementów Optimik, systemem kontroli produkcji Production Control, oprogramowaniem do nestingu i produkcji frontów meblowych AdekoCAM czy silnikiem renderującym SimLab Composer.

Program Corpus dostępny jest w wersjach FIRST, PRO i PRO PLUS z licencją na własność, jak również w formie wypożyczenia (R+) z cyklicznymi miesięcznymi płatnościami.