Sterowanie CNC centrów obróbczych

Przemysłowe, profesjonalne sterowanie CNC, które zostało zastosowane w naszych centrach obróbczych charakteryzuje się doskonałą mocą obliczeniową (czas cyklu interpolatora 2 ms).

Wielozadaniowy system operacyjnym oparty jest na zegarze czasu rzeczywistego stawiającego za priorytet kontrolowanie ruchów maszyny. Interpolator z funkcją zarządzania VFF – Velocity Feed Forward prognozującą trajektorię ruchów przyśpiesza reakcję sterowania podczas obróbki minimalizując błąd nadążania. Zapewnia to płynną i stabilną pracę nawet przy skomplikowanych kształtach i dynamicznych zmianach kierunku ruchu, oraz gwarantuje precyzyjne odwzorowanie nawet złożonych modeli. Rozwiązanie sprawdza się zarówno w cyklach obróbczych HPM (ang. High Performance Machining) jak i HSM (High Speed Machining).

Niezawodną komunikację z kluczowymi komponentami maszyny takimi jak serwomotory, elektrowrzeciona czy wyspy zaworowe zapewnia zastosowany dwukierunkowy i ultraszybki protokół EtherCat. Kontroler wyposażony jest w wbudowany sterownik PLC z obszerną biblioteką indywidualnie konfigurowanych funkcji, dzięki czemu wszystkie operacje maszyny mogą być uruchamiane z wygenerowanego G kodu. Integracja z wewnętrzną siecią LAN pozwala na natychmiastowy przesył plików wykonawczych na dysk sieciowy lub bezpośrednio do jednostki sterującej. System zapewnia pełną kompatybilność z zewnętrznym jak i wewnętrznym środowiskiem CAD/CAM co umożliwia korektę plików, jak również wykonywanie prostych projektów bezpośrednio przy maszynie. Opcjonalne funkcje takie jak RTCP (kontrola końca narzędzia) oraz mapa korekcji potęgują precyzję obrabiarki.

Zintegrowany system sterowania pozwala na zarządzanie parkiem maszynowym w koncepcji Industry 4.0. Zdalny dostęp operatorski i serwisowy umożliwia korektę parametrów maszyny, diagnostykę komponentów czy support techniczny w dowolnym miejscu na świecie. Choć sterowanie posiada zaawansowane funkcje, jego obsługa pozostaje prosta i intuicyjna.

Funkcjonalny i intuicyjny przemysłowy system sterowania obrabiarką CNC