Wybraliśmy Seron, bo...

Wywiad z Happy Island

Firma Seron od lat dostarcza rozwiązania dostosowane do potrzeb Klientów z wielu branż. Pozwalają one zautomatyzować procesy produkcyjne, zoptymalizować koszty, ale przede wszystkim podnieść jakość wykonywanych usług. Nasze maszyny z powodzeniem wykorzystywane są w branży reklamowej. Przekonała się o tym firma Happy Island, a o tym jak wyglądała droga do zakupu i współpraca z firmą Seron opowie pan Marcin Pielarz – współzałożyciel firmy oraz dyrektor produkcji.

Pytanie bazowe to oczywiście: czym zajmuje się firma Happy Island?
Odpowiedź na to pytanie mogłaby się zamknąć w jednym słowie: marketingiem! 🙂 Faktem jest jednak, że obszar ten obsługujemy wielopłaszczyznowo. Co to znaczy w praktyce? Sprawiamy, że firmy, marki mają spójny przekaz w wielu kanałach komunikacyjnych: w Internecie, w reklamie outdoorowej, materiałach drukowanych, a także wnętrzach: biurach, lokalach, sklepach. Można powiedzieć, że stoimy na straży dobrej prezentacji marki tam, gdzie się pojawia.

Od jak dawna działacie?
Firma Happy Island działa od prawie dekady. Założyliśmy ją dokładne w 2012 roku i od tego momentu ciągle się rozwijamy, poszerzamy grono specjalistów i wchodzimy w kolejne przestrzenie marketingu.

Skąd pomysł na działalność?
9 lat temu, kiedy zaczynaliśmy zależało nam na tym, by miejsca takie jak sklepy, piekarnie były nie tylko jednostkami handlowymi, ale przestrzeniami, w których kupujący doświadczają. Tych kilka lat temu obecność w Internecie, mediach społecznościowych różnych lokalnych marek nie była też tak oczywista jak teraz. Od tego zaczynaliśmy. Jednocześnie ten „pomysł” na działalność ciągle ewoluuje. Dlaczego? Przez spotkania z ludźmi! Gdy poznajemy nowych klientów chcemy rozwiązać jak najwięcej ich problemów marketingowych, inwestycyjnych, organizacyjnych. Potrzeby naszych Klientów traktujemy jak wyzwania, którym chcemy sprostać. To skutecznie motywuje nas do poszerzania obszaru działalności, dlatego ciągle się uczymy, ciągle się rozwijamy.

Dlaczego zaczęli Państwo rozważać zakup centrum obróbczego CNC?
To kwestia niezależności i maksymalnego wpływu na realizowane projekty. Wcześniej korzystaliśmy z usług podwykonawców, jednak chcieliśmy uzyskać jeszcze większą jakość, większą mobilność, większy wpływ na finalny produkt. Własne urządzenia dają nam możliwość tworzenia i realizowania nietuzinkowych projektów. Lubimy korzystać z tej możliwości. 🙂

Jak trafili Państwo na firmę Seron i dlaczego wybrali Państwo tę markę?
Od jakiegoś czasu szukaliśmy firmy, która byłaby w stanie dostarczyć nam urządzenia frezującego, odpowiadającego naszym potrzebom. Szczególnie zależało nam, by zacząć samodzielnie produkować reklamy i elementy, których używamy do wykończenia wnętrz. Na firmę Seron trafiliśmy podczas klasycznego researchu w sieci. Pod uwagę w poszukiwaniach braliśmy przede wszystkim warunki cenowe, później również jakość i obsługę klienta. W przypadku tego producenta te 3 kryteria po prostu się zgrały.

Co przekonało Państwa do ostatecznego zakupu urządzeń w firmie Seron?
Urządzenia firmy Seron są produkowane na miejscu w Polsce. Mieliśmy okazję odwiedzić zakład produkcyjny, gdzie na własne oczy zobaczyliśmy, że wszystkie urządzenia są produkowane od podstaw, co bardzo mocno przekonało nas do podjęcia decyzji o zakupie. W wielu przypadkach podobne urządzenia są sprowadzane z Chin i wiemy, że… jest z nimi różnie. Kiedy maszyna wymaga bardziej skomplikowanego serwisu czy naprawy, możliwość skorzystania z pomocy „na miejscu” jest niezwykle istotna. Myślę, że to szczególnie ważne w branży marketingowej, gdzie nie można sobie pozwolić na opóźnienia. Odchodząc jednak od tych „katastroficznych” wizji – inwestując w maszyny, patrzymy też w przyszłość. W firmie Seron wiemy, że mamy bardzo szerokie możliwości doposażania maszyny i jej konfiguracji w kolejnych latach.

Czy mieli Państwo doświadczenie w branży maszyn CNC?
Nie mieliśmy doświadczenia. Nigdy wcześniej nie pracowaliśmy na takich urządzeniach. Jednak współpracując z naszymi podwykonawcami wielokrotnie podpatrywaliśmy, jak pracują, co robią i co jest potrzebne do wykonania konkretnych przedmiotów. Nie obawialiśmy się tego, że nie mamy doświadczenia: byliśmy zapewniani przez firmę Seron, że zostaniemy przeszkoleni i będziemy mogli liczyć na wsparcie techniczne po zakupie maszyny. Faktycznie to wsparcie jest realizowane i chętnie korzystamy z konsultacji z osobami z firmy Seron.

Skąd więc Państwo wiedzieli jaka konfiguracja będzie dla Państwa odpowiednia?
Jeśli chodzi o konfigurację maszyny to tak naprawdę zdecydowaliśmy się na metodę „prób i błędów”. Przeszliśmy przynajmniej kilka konfiguracji, bo kontaktujący się z nami pracownik firmy Seron pytał, szukał pomysłu i proponował rozwiązania, które spełniłyby nasze oczekiwania. Tym sposobem udało się wypracować najlepszą konfigurację. Byliśmy również na testach w firmie Seron, który wypadły bardzo profesjonalnie i konkretnie.

Do jakich zastosowań używają Państwo plotera frezującego? W jakich materiałach pracuje?
Plotera frezującego firmy Seron używamy do pracy z różnymi materiałami. Płyty drewniane, płyty pilśniowe, płyty wiórowe, płyty meblowe, pleksi, sklejki, dibondy… wszelkiego rodzaje materiały, które są używane w reklamie, ale również w wykończeniach wnętrz lub jako dekoracje mebli sklepowych, biurowych. Nasz ploter frezujący jest wyposażony również w nóż oscylacyjny oraz kółko bigujące, dzięki którym nie straszna nam już praca z tkaninami, kartonami. Za pomocą wspomnianej końcówki bigującej jesteśmy w stanie np. tworzyć kartony od podstaw – z arkusza tektury, w dowolnym formacie. Także ploter ma bardzo szerokie możliwości wykorzystania.

Jak oceniają Państwo użytkowanie maszyny? Czy jest prosta w obsłudze?
Na pierwszy rzut oka maszyna wydawała się nam bardzo skomplikowana ze względu na bardzo dużą ilość funkcji, możliwości konfiguracji. Nie ma co ukrywać – czuliśmy się lekko onieśmieleni. Teraz, kiedy minęło już kilka miesięcy, obsługa jest coraz łatwiejsza, wiele elementów czy procesów jest powtarzalnych i nie mamy obecnie już większych problemów z samą obsługą maszyny. Warto jednak zaznaczyć, że ciągle uczymy sposobu dobierania frezów czy konfiguracji programu do materiałów, z którymi zamierzamy pracować.

Jak zakup maszyny wpłynął na Państwa realizacje?
Zakup plotera frezującego firmy Seron bardzo mocno wpłynął na nasze realizacje. Z biegiem czasu widzimy, że jesteśmy w stanie oferować o wiele wyższą jakość niż nasza konkurencja. W dużej mierze zostaliśmy uniezależnieni od zewnętrznych dostawców. Kupujemy różnego rodzaju komponenty i materiały, jednocześnie większość pracy montażowej i pracy koncepcyjnej oraz obróbczej wykonywana jest u nas. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad całym procesem produkcyjnym i jesteśmy w stanie oferować lepsze i szybsze terminy realizacji zamówień.

Jak wygląda współpraca z firmą Seron?
Współpraca z firmą Seron od samego początku układała się bardzo dobrze. Pan Marcin, który się nami opiekował, był bardzo konkretny w kontakcie. Dbał o odpowiednią częstotliwość rozmów, a kiedy tylko czegoś potrzebowaliśmy to bardzo pomagał i odpowiadał na nasze pytania. Bardzo cenimy sobie wszystkie konsultacje przed zakupem maszyny, które pozwoliły nam skonfigurować ploter frezujący dokładnie tak jak potrzebowaliśmy. Doradztwo przed przyjazdem maszyny związane z tym jak przygotować miejsce i przestrzeń oraz instalacje, które są konieczne do funkcjonowania maszyny również bardzo nam się przydały. Po zakupie maszyny również mamy możliwość kompleksowego wsparcia w każdym momencie i w każdym obszarze pracy maszyny. Nie ma zatem takich momentów, w których nie moglibyśmy się do kogoś zwrócić z problemem, który akurat się pojawił, a jest to ogromna wartość dodana.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną klienta: www.happyisland.pl oraz profilem na Facebooku Happy Island

Firmie Happy Island doradzał
Marcin Dymek

Maszyna wybrana przez klienta

Centrum obróbcze Expert

Wybierz dla siebie najlepszą konfigurację maszyny z najwygodniejszą ratą!

Kontakt z doradcą