Wybraliśmy Seron, bo...

Wywiad z Izmet

Optymalizacja kosztów i automatyzacja procesów produkcyjnych to główne efekty inwestycji w obrabiarki CNC. Coraz więcej przedsiebiorców stawia na dobrze wyposażony park maszynowy, co pozwala im zachować większą elastyczność i w rezultacie podnosić konkurencyjność swoich produktów i usług. Jednym z przedsiębiorców aktywnie reagujących na zmiany zahcodzące na rynku jest Pan Krzysztof Pikuła, reprezentujący firmę Izmet, który zgodził się opowiedzieć o swoim przedsiębiorstwie oraz o współpracy z firmą Seron.

Od jak dawna działa firma Izmet i czym się zajmuje?
Krzysztof Pikuła: Firma działa od 1984 roku. Od 1996 do dzisiaj zajmuje się produkcją okuć do mebli tapicerowanych. W asortymencie znajdują się różnego rodzaju podnośniki, rozpory i zaczepy.

Branża przemysłowa rozwija się obecnie w imponującym tempie, co w każdym przedsiębiorstwie niesie za sobą pewne wyzwania. Czy dotyczy to także Państwa firmy?
Oczywiście, że tak. Największym wyzwaniem jest znalezienie wystarczającej liczby odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Kolejnym, są rosnące koszty materiałów.

Czy to właśnie to spowodowało, że zaczęli Państwo rozważać inwestycję w laser światłowodowy?
Częściowo tak. Przed zakupem lasera wiele elementów było wykonywanych na prasach. Powodowało to wysoką ilość odpadów oraz brak dokładnej kontroli jakości. Wysoka ilość odpadów generowała zbędne koszty, zaś opracowanie nowego typu okucia lub podnośnika wymagało dużych nakładów pracy. Po zakupie lasera produkcja jest praktycznie bezodpadowa, prototypowanie nowych produktów zajmuje godziny, a nie dni. Współczynnik reklamacji spadł praktycznie do zera. Obecność jednego lasera znacznie usprawniła produkcję, pozwoliła też w pewnym stopniu zmniejszyć problem zatrudnienia, dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup drugiego w celu maksymalnego zautomatyzowania procesu produkcji i zwiększenia mocy produkcyjnych.

Jak trafił Pan na firmę Seron? Dlaczego zdecydował się Pan na wybór laserów tej marki?
Szukałem producenta w bliskiej okolicy, bardzo ważna jest dla nas możliwość szybkiego serwisowania sprzętu. Drugim elementem było stosowanie przez producenta wysokiej jakości komponentów, w tym przede wszystkim źródła lasera. Produkty firmy Seron zdobywały ponadto liczne nagrody na targach branżowych, co również wzbudziło nasze zaufanie.

Jak oceniają Państwo użytkowanie maszyny?

Maszyna spełniła nasze oczekiwania w 100 procentach. Proces szkolenia operatora zajął tylko kilka dni. Dodatkowe pytania i wątpliwości były wyjaśnianie przez wsparcie telefoniczne serwisantów.

Jak oceniają Państwo użytkowanie maszyny?
Maszyna spełniła nasze oczekiwania w 100 procentach. Proces szkolenia operatora zajął tylko kilka dni. Dodatkowe pytania i wątpliwości były wyjaśnianie przez wsparcie telefoniczne serwisantów.

Jak zakup wycinarki wpłynął na firmę?
Dzięki laserowi fiber znacząco zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne. Produkcja odbywa się teraz praktycznie bezodpadowo co jest olbrzymim plusem przy stale rosnących kosztach stali. Poziom reklamacji spadł praktycznie do zera. Wprowadzanie nowych typów produktów do oferty jest również o wiele szybsze. Po otrzymaniu rysunku technicznego nowego detalu od klienta jesteśmy w stanie zacząć jego produkcję praktycznie tego samego dnia.

Często omawianą dziedziną współpracy z dostawcami maszyn jest obsługa posprzedażowa. Jak ocenia Pan współpracę z Seron? Czy ponownie wybrałby Pan maszynę tej marki?
Współpracę z firmą Seron oceniamy bardzo wysoko, dlatego dokonaliśmy zakupu drugiego lasera o tych samych parametrach.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną klienta: https://izmet.pl/

Firmie Izmet doradzał
Damian Czochara
Zastępca Kierownika Działu Sprzedaży

Maszyna wybrana przez klienta

Wybierz dla siebie najlepszą konfigurację maszyny z najwygodniejszą ratą!

Kontakt z doradcą