Wybraliśmy Seron, bo...

Wywiad z Stowkr

Firma Seron od lat dostarcza maszyny do obróbki stali i metali kolorowych. Dynamiczny rozwój firmy i otwartość na nowe rozwiązania pozwala nam produkować wydajne obrabiarki, cieszące się uznaniem setek firm. Jedną z firm, która postawiła na nasze produkty jest firma Stowkr z Małopolski. Pan Łukasz Oliwa zgodził się opowiedzieć coś więcej o swoim przedsiębiorstwie i ostatnim wdrożeniu wycinarki plazmowej.

Czym zajmuje się firma Stowkr?
Pracujemy w stali – tniemy, gniemy i spawamy, walcujemy, frezujemy i toczymy – w zależności od potrzeb. Dobrze wyposażony park maszynowy pozwala nam na wykonywanie usług od A do Z. Od produkcji konstrukcji stalowych, poprzez kompleksowe budownictwo hal, przystani jachtowych czy restauracji, do produkcji nowoczesnych mebli łączących w sobie stal z drewnem, szkłem lub tworzywami sztucznymi.

Od jak dawna działacie?
Nasza firma istnieje od 15 lat. Od tego czasu świadczyliśmy usługi dla – lekko licząc – 500 klientów i obrobiliśmy pewnie około 1000 ton stali.

Jaki jest zasięg Państwa działalności?
Siedziba firmy znajduje się w Małopolsce, ale usługi świadczymy na terenie całej Europy. Wiele zleceń wykonujemy oczywiście na terenie Polski, jednak znacząca część klientów pochodzi także z Niemiec, Norwegii i całej Skandynawii.

Gdyby miał Pan określić co jest największą wartością firmy Stowkr, to na co by Pan wskazał?
Ludzie. Mam przyjemność współpracować dużą, ale zgraną załogą. Są to ludzie z doświadczeniem, na których mogę polegać.

Dlaczego zaczął Pan rozważać zakup wycinarki plazmowej CNC? Czy to pierwsza maszyna CNC w Państwa parku maszynowym?
Zaczęliśmy przymierzać się do zakupu wycinarki plazmowej, by zwiększyć moce przerobowe zakładu i zmniejszyć koszty produkcji. W wyniku dużego obłożenia produkcji, czasem byliśmy zmuszeni korzystać z usług podwykonawców i choć cenimy sobie taką współpracę, to jednak własny sprzęt pozwala monitorować jakość wykonywanych produktów na każdym etapie. Nie była to też pierwsza maszyna CNC w naszym parku maszynowym, więc wiedzieliśmy, że to dobra droga.

Dlaczego wybrał Pan maszynę marki Seron?
Wybraliśmy maszynę Seron, bo mamy już doświadczenie z produktami tej firmy. Wiemy, że są one produkowane w Polsce, co jest dla nas dużym atutem, a przy tym są przystępne cenowo.

Jakie elementy są na niej wykonywane?
Wycinarka plazmowa służy nam do cięcia blach zwykłych, aluminium oraz wykonywania perforacji w kształtownikach.

Jak zakup maszyny wpłynął na produkcję i jak ocenia Pan jej użytkowanie?
Zakup spełnił pokładane w nim nadzieje, zdecydowanie przyśpieszając procesy produkcyjne.
Maszyna jest bardzo łatwa w obsłudze. Jesteśmy także zadowoleni z jakości wykonywanych na niej elementów, ponieważ nie wymagają dodatkowej obróbki nawet przy cięciu większych grubości. Ploter plazmowy, który został ostatnio zainstalowany znacznie różni się od poprzedniego. Maszyna pracuje w oparciu o inne, bardziej intuicyjne i funkcjonalne sterowanie. Trzeba przyznać, że porównując te dwa egzemplarze, zauważamy duży rozwój firmy Seron na przestrzeni krótkiego czasu.

Jak wygląda współpraca z firmą Seron?
Z czystym sumieniem daję firmie Seron najwyższą ocenę. Zarówno proces zakupowy jak i wsparcie po sprzedażowe jest na najwyższym poziomie. Współpraca zarówno z doradcą techniczno – handlowym jak i wsparciem technicznym jest rzeczowa i szybka.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną klienta: www.stowkr.pl oraz profilem na Facebooku Stowkr – Łukasz Oliwa

Firmie Stowkr doradzał
Damian Czochara
Zastępca Kierownika Działu Sprzedaży

Maszyna wybrana przez klienta

Wycinarka plazmowa PlasmaCut ze stołem wodnym

Wybierz dla siebie najlepszą konfigurację maszyny z najwygodniejszą ratą!

Kontakt z doradcą