Wybraliśmy Seron, bo...

Wywiad z Wanas

Inwestowanie w rozwój firmy jest kluczem do umacniania pozycji rynkowej firmy i podnoszenia jej konkurencyjności. Nowe technologie implementowane do procesów produkcyjnych przyczyniają się do podniesienia jakości produktu, gwarantują ich powtarzalność oraz pozwalają zoptymalizować koszty wytworzenia. Firma Wanas, produkująca systemy wentylacji, prowadzi inwestycje sprzyjające rozwojowi firmy na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest rozbudowa parku maszynowego. Pan Marek Waszkiewicz, właściciel firmy Wanas przybliża niektóre z ostatnich wdrożeń.

Firma Wanas w 2020 roku zakończyła budowę nowej siedziby firmy, jednak swoje początki miała zdecydowanie wcześniej. Od kiedy firma istnieje na rynku i jaki jest zasięg Państwa działalności?
Firma Wanas rozpoczęła działalność w 2007. Na początku były to usługi z branży sanitarno-grzewczej, a od 2013 produkcja central wentylacyjnych. Nasze produkty dostarczane są na rynek Polski oraz na rynki zagraniczne min. Ukraina, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry.

Postanowiliście Państwo wyposażyć swój park maszynowy w maszyny marki Seron. Co wpłynęło na Państwa decyzję, by iść w tym kierunku?
Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, ciągle automatyzujemy proces produkcyjny, by był szybszy i bardziej wydajny. Robimy to między innymi poprzez zakup lepszych, wydajniejszych maszyn oraz cyfryzacje procesów produkcyjnych i obsługi klienta.
Zakupiliśmy ploter frezujący 1530 Expert, który służy nam do cięcia różnego rodzaju uszczelek, zapewnia on wydajną i powtarzalną pracę. Urządzenie pozwoliło nam obniżyć koszty cięcia. Wcześniej do tego celu były oddelegowane dwie osoby, teraz robi to jedna i obecnie przerabia dwukrotną ilość materiału. Ponadto wszystkie wymiary są zapisane w programach i nie ma ryzyka popełnienia błędów.

Ploter frezujący to nie jedyne urządzenie marki Seron w Państwa zakładzie produkcyjnym. Zdecydowali się Państwo na zakup wycinarki światłowodowej Fiber.
Tak. Potrzebowaliśmy urządzenia wydajnego oraz takiego, które zapewni optymalną jakość cięcia. Poprzednia maszyna pracowała u nas na 3 zmiany, laser marki Seron robi ta samą robotę w ciągu jednej zmiany. Bez wycinarki laserowej nie bylibyśmy w stanie zwiększyć mocy produkcyjnych. Z tym urządzeniem podnieśliśmy moce produkcyjne o ponad 250 % w stosunku do roku 2020.

Jak trafił Pan na firmę Seron? Dlaczego zdecydował się Pan na wybór maszyn tej marki?
W firmie Seron kiedyś pracował mój brat ☺. Stąd wiedziałem, że firma robi fajne maszyny. Urządzenia miały dobrą relację cenę do jakości. Ponadto ważne było dla mnie, że kupuje je od polskiego producenta, a nie od dystrybutora, z uwagi na późniejszy serwis czy doradztwo techniczne. Zakup maszyny od Polskiego producenta, który się rozwija i sporo czasu istnieje na rynku daje poczucie bezpieczeństwa, że jak maszyna się popsuje lub trzeba będzie zrobić remont będzie później z kim rozmawiać. Maszyny wyglądały na bardzo solidne, co później potwierdziło się w eksploatacji. Oczywiście odległość firmy naszej od Seron to zaledwie 70 km i to też wpłynęło na decyzję o zakupie.

Jak ocenia Pan użytkowanie maszyn i współpracę z firmą Seron?
Jesteśmy bardzo zadowoleni, maszyny działają praktycznie bezawaryjnie, są tanie w eksploatacji, a serwis przyjeżdża błyskawicznie. Zdarzyło się nie raz, że po wysłaniu zgłoszenia serwisowego następnego dnia po 7:00 rano był już serwis. Obsługę po sprzedażową firma Seron ma wzorcową. Nie ma problemu jeżeli chodzi o kontakt telefoniczny, zawsze można się dodzwonić i uzyskać pomoc.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną klienta: http://wanas.pl/ oraz profilem na Facebooku Wanas

Firmie Wanas doradzał
Andrzej Borowy

Maszyny wybrane przez klienta

Wybierz dla siebie najlepszą konfigurację maszyny z najwygodniejszą ratą!

Kontakt z doradcą