Centrum obróbcze AdMaker

Wysokiej klasy, wielofunkcyjne centrum obróbcze AdMaker pozwala na przyspieszenie i automatyzację oraz optymalizację kosztów produkcji.  Ze względu na swoją uniwersalność oaz wydajność dedykowane jest do branży reklamowej, pracującej w szerokim wachlarzu materiałów.

Maszyna została odznaczona złotym medalem w konkursie The Prize for Innovation Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays.

Nowoczesność produktu potwierdzona „Opinią o innowacyjności” niezależnego ośrodka badawczego, ułatwia uzyskanie dofinansowania z Funduszy Unijnych.

 

Zapytaj o ofertę

Opis

Package maker

Maszyna doskonale sprawdza się przy średnGaio i niskonakładowej produkcji opakowań, pudeł i skrzynek. Produkty te można szybko zaprojektować, spersonalizować pod konkretnego Klienta i wykonać z różnych materiałów, np. kartonu, tektury, papieru i drewnopochodnych. Nóż oscylacyjny pozwala na wykonanie piankowych wypełnień, które często są stosowane przy opakowaniach ekskluzywnych.

Cast maker

Profesjonalna maszyna przeznaczona dla firm produkujących formy oraz matryce z aluminium, prolabu, MDFu. Sztywna konstrukcja i zastosowanie najwyższej klasy podzespołów daje pewność wysokiej wydajności oraz długoletniej, bezawaryjnej pracy. Maszynę można rozbudować o dodatkowe wyposażenie i jeszcze bardziej zwiększyć jej wydajność.

Cutter

Dzięki funkcji cuttera można obrabiać materiały miękkie z arkuszy lub odwijane z roli. Efektem są wysokiej jakości szablony, ozdoby, gadżety i upominki z grafikami lub logo. Łatwość przygotowywania projektów i wykonywania ich na AdMakerze daje nieograniczone wręcz możliwości dostosowania do oczekiwań Klienta.

3D letter maker

AdMaker daje nieograniczone wręcz możliwości kreowania form przestrzennych takich jak litery, logotypy i elementy graficzne. Wyposażenie maszyny w elektrowrzeciono i nóż oscylacyjny umożliwia pracę zarówno w miękkim styrodurze, jak również w trudnym w obróbce aluminium.

Pylon maker

Stół próżniowy oraz odpowiedniej mocy elektrowrzeciona gwarantują wykonanie najwyższej jakości pylonów reklamowych z wszystkich stosowanych do tego materiałów. Produkcja kasetonów reklamowych (również semaforowych) nie stanowi żadnego problemu. Konstrukcja maszyny pozwala osiągnąć dużą dokładność, która jest istotna przy elementach pasowanych na wcisk np. kolorowej plexi w korpus z dibondu.

Decor & ornament

Urządzenie to daje możliwość wykonywania produktów ozdobnych i wykończeniowych. W połączeniu z oprogramowaniem CAD/CAM równie szybko można przygotować projekty do produkcji jednostkowej, jak również wysokonakładowej. Dzięki tej maszynie otrzymują Państwo narzędzie do realizowania nietypowych zamówień takich jak dekory, płaskorzeźby, ażurowe przegrody pomieszczeń itp.

Przykłady zastosowania

Dane techniczne

System sterowania wieloosiowy interpolator czasu rzeczywistego, z aktywnym prognozowaniem
trajektorii, komunikacja LAN, EtherCat, czas próbkowania poniżej 2ms,
mapa korekcji, RTCP, zdalny dostęp serwisowy,
Pole robocze 1500 x 2000 mm
Prześwit osi Z 200 – 500 mm
Układ napędowy Helikalne hartowane szlifowane X, Y śruba kulowa oś Z
Łożyskowanie liniowe Szyny trapezowe, Bosch Rexroth 25
Prędkość przejazdów do 80 m/min
Elektrowrzeciono bezszczotkowe tak
Rozdzielczość programowa 0,0005 mm (0,0025 silniki servo)
Dokładność pozycjonowania 0,01 mm
Obustronny napęd bramy tak
Moc elektrowrzeciona 8 – 12 kW
Falownik elektrowrzeciona tak
Maksymalne obroty elektrowrzeciona 24000 obr/min
Konstrukcja stalowa spawana, żebrowana, odprężana, precyzyjnie obrabiana
Rodzaj stołu próżniowy, hybrydowy
Możliwe opcje dodatkowe
 • chłodzenie narzędzia
 • skaner
 • bazy pozycjonujące
 • agregat kątowy
 • układ centralnego smarowania
 • instalacja odciągu wiórów
 • nóż oscylacyjny, krążkowy wleczony, pisak, nóż elektryczny,
  pneumatyczny
 • pozycjonowanie materiału przy pomocy lasera, sondy pomiarowej,
  kamery

Galeria

Profesjonalny i wielofunkcyjny

AdMaker to multinarzędziowe centrum obróbcze oparte na projekcie koncepcyjnym maszyn serii Expert. Łączy w sobie wysoką wydajność i precyzję obróbki szerokiej gamy materiałów. Konfiguracja maszyny została opracowana w oparciu o potrzeby branży reklamowej. Dedykowane dla przedsiębiorstw stawiających na automatyzację i minimalizację kosztów produkcji.

Najwyższej klasy narzędzia, takie jak wielonarzędziowy moduł noża oscylacyjnego w duecie z profesjonalnym elektrowrzecionem, w które wyposażony jest AdMaker, pozwalają na wysokowydajną obróbkę szerokiej gamy tworzyw pozostawiając czyste i gładkie krawędzie. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam gdzie produkowane są elementy reklamowe, opakowania, uszczelki, formy odlewnicze lub do rozkroju tekstyliów w branży szwalniczej czy tapicerskiej. Kamera pozycjonująca oraz możliwość szybkiego i prostego mocowanie materiału na stole próżniowym ułatwia precyzyjną obróbkę małych formatów.

Konstrukcja

Wysoka precyzja przy wydajnej i dynamicznej obróbce jest możliwa dzięki spawanej, stalowej i żebrowanej konstrukcji. Wieloletnią stabilność i precyzję wymiarową gwarantuje dwuetapowy proces odprężania oraz obróbka z jednego mocowania na wielkoformatowych centrach obróbczych. Dowiedz się więcej o konstrukcji »

Sterowanie

Przemysłowe, profesjonalne sterowanie CNC jest kompatybilne z systemem zarządzania parkiem maszynowym w koncepcji Industry 4.0 dzięki integracji z siecią LAN oraz aktywną komunikacją z kluczowymi komponentami. Ultraszybką, dwukierunkową komunikację umożliwia protokół EtherCat o czasie próbkowania poniżej 1 ms. Sterowanie oparte jest na wieloosiowym interpolatorze czasu rzeczywistego który aktywnie prognozuje trajektorię ruchów również w trybach HPM i HSM. Elastyczność w działaniu zapewnia zintegrowane środowisko CAD/CAM pozwalające na prostą edycję projektów bezpośrednio na jednostce sterującej. Struktura G-kodu umożliwia zautomatyzowanie wykonywanych cykli i operacji według indywidualnych potrzeb. Dowiedz się więcej o sterowaniu »

Zastosowanie

Obrabia wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji reklam, opakowań, gadżetów itp. Nóż oscylacyjny w połączeniu z elektrowrzecionem z łatwością przecina różnego rodzaju materiały, pozostawiając czyste i gładkie krawędzie.Narzędzie napędzane powietrzem, szczególnie dobrze przystosowane do cięcia twardych, gęstych materiałów, ale może również uchwyt miękkich, grubszych.Stół próżniowy pozwala obrabiać małe formaty.Dzięki głowicy bigującej lub kamery określającej położenie materiału na stole uzyskujemy wielofunkcyjne urządzenie dające ogromne automatyczne możliwości obróbcze.

Podstawowe cechy Centrum Obróbczego AdMaker

 • nowoczesny system sterowania czasu rzeczywistego
 • dynamiczna analiza trajektorii
 • szybki protokół komunikacyjny EtherCat
 • sztywna konstrukcja połączona z najwyższej klasy podzespołami
 • zdalny support techniczny
 • multifunkcyjność dzięki połączeniu różnych metod obróbki

Materiały dedykowane

 • tworzywa sztuczne: poliwęglan, PCV, plexi, guma, teflon, poliamidy, itp,
 • karton
 • skóry i tekstylia
 • gambit
 • metale miękkie i kolorowe: mosiądz, miedź, brąz, aluminium,
 • kompozyty, (dibond, alucobond itp)
 • drewno lite, sklejki, płyty wiórowe, MDF, OSB,
 • pianki, materiały extrudowane, itp.

Opcje wyposażenia

 • chłodzenie narzędzia
 • skaner
 • bazy pozycjonujące
 • agregat kątowy
 • układ centralnego smarowania
 • instalacja odciągu wiórów

Korzyści zakupu maszyn Seron

Walory i możliwości naszych urządzeń to jeszcze nie wszystko co uzyskasz wybierając współpracę z nami.

Indywidualna konfiguracja

Kupujesz urządzenie dokładnie dopasowane do indywidualnych potrzeb

Gwarancja i serwis

Zyskasz pewność ciągłości pracy urządzenia i opiekę fabrycznego serwisu

Szkolenie w Twojej firmie

Poznasz i szybko wykorzystasz możliwości zakupionego urządzenia

Korzystny leasing

Wygodne finansowanie z niską wpłatą wstępną od 0%. Dowiedz się więcej »
Umów się na bezpłatny pokaz on-line lub w naszym showroomie i zobacz pracę urządzenia na żywo

Zapytaj o ofertę lub zadaj pytanie

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Wypełnij poniższy formularz i skontaktuj się z nami!

  (Opcjonalnie) Opisz jakie materiały i w jaki sposób chcesz obrabiać